מי אנחנו – אגף חינוך משלים​

צהרוני 'ניצנים'

כהורים, אנחנו יודעים היטב עד כמה זה עשוי להיות מורכב למצוא עבור הילדים תעסוקה חינוכית ואיכותית בשעות שלאחר הפעילות השוטפת של מוסדות הלימוד. בדיוק לשם כך נועדו הצהרונים: בשביל לספק מסגרת חינוכית וחברתית איכותית לאחר השעות הפורמליות של הגנים ובתי הספר.
עמותת לביא מפעילה צהרונים מטעם עיריית ירושלים לכלל המגזרים בירושלים – צהרוני 'ניצנים' של משרד החינוך, המיועדים לילדי הגנים וכיתות א׳-ב׳, ותוכנית ׳בתי התלמיד׳, המיועדת לתלמידי כיתות ג'-ו'. הצהרונים מופעלים על ידי צוות חינוכי איכותי קבוע וכוללים פעילויות מגוונות, חוגי העשרה, סיוע בהכנת שיעורי בית וארוחת צהריים מזינה.
בכל צהרון ישנן מדריכה וסייעת. צוותי הצהרון מלווים על ידי מעטפת אנשי מקצוע הכוללת רכזת הגיל הרך במִנהל הקהילתי, רכזת יישובית של התוכנית, יועצת חינוכית, מנחה פדגוגית וצוותי הפיקוח של הבוקר.

לקריאה נוספת בנושא רישום לצהרוני ניצנים – לחצו כאן

למידע נוסף בנושא תזונה על צהרונים של עיריית ירושלים – לחצו כאן

לדף רישום לצהרון 'ניצנים' ולתוכנית 'בתי התלמיד' – לחצו כאן

בנוסף, ניתן ליצור קשר עם מנהלי מחלקות החינוך המשלים בעמותה:

במגזר החרדי – Ayelet@lavy.org.il
במגזר הערבי – Essam@lavy.org.il

 

קייטנות בירושלים

הן עבור ההורים והן עבור הילדים, קייטנות בירושלים בעת חופשות הן מצרך קריטי. כאשר הגן או בית הספר סוגרים את שעריהם והילדים הקטנים חייבים מסגרת חלופית, קייטנות הן הפתרון הטוב ביותר. הילדים זקוקים למסגרת כלשהי כיוון שבלעדיה הם מתקשים להעסיק את עצמם, אך למעלה מכך הדבר נכון עבור ההורים, שלוח חופשות שלהם אינו חופף לזה של מוסדות החינוך והם חייבים להתייצב במקום עבודתם גם בימי הפגרה. קייטנה בירושלים נותנת מענה לבעיה זו בדיוק.
אנחנו בעמותה נותנים את הדגש על פעילויות המותאמות לכל ילד, בכל מגזר ובכל קהילה. אנחנו דוגלים במתן הזדמנויות שוות לכל אחד ואחת, ועל כן עושים מאמץ מתמיד להתאים לכל קבוצה את הכלים ההולמים אותה ביותר מכל הבחינות. הפעילות שלנו מיועדת אפוא לכל המגזרים בירושלים: למגזר הכללי, למגזר החרדי ולמגזר הערבי. 
במסגרת הקייטנות אנחנו מספקים לילדים ארוחת צהריים, דואגים עבורם לפעילויות מגוונות ומחכימות ולחוגי העשרה, ומסייעים להם בהכנת שיעורי הבית.

העמותה מפעילה שלוש קייטנות בשנה: בחנוכה, בפסח, ובקיץ. התוכנית החינוכית של הקייטנות מגובשת בידי הגורמים המקצועיים במשרד החינוך, ומיושמת על ידי עמותת לביא, תוך התאמה פדגוגית לכל מגזר וקהילה בירושלים באמצעות רכזי בתי הספר המקומיים. עבור כל קייטנה נבנית תוכנית התואמת את החג או התקופה הרלוונטיים, שגם מתחלפים ומשוכתבת מדי שנה. 

רוצים לקבל דגשים לבחירת קייטנה בירושלים? לחצו כאן.

 

 

קבלו עדכונים על אירועים קרובים, תכנים להורים, פוסטים חדשים ותמונות נבחרות מהחודש החולף